fbpx
Boğaziçi direniyor: 8 öğrenci gözaltına alındı!

Boğaziçi direniyor: 8 öğrenci gözaltına alındı!

Boğaziçi Üniversitesi’nin Güney Kampüsü önünde basın açıklaması yapmak isteyen öğrenciler, polisler tarafından dışarı çıkarılmıyor. Ayrıca kapı önünde bekleyen basın emekçileri ve destek olmaya polis barikatı ile alandan uzaklaştırılmaya çalışılıyor.

ABONE OL
23 Ağustos 2021 19:25
Boğaziçi direniyor: 8 öğrenci gözaltına alındı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Atanmış değil, seçilmiş rektör’ talebiyle direnen Boğaziçi Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri, bir gece yarısı gönderilen kayyum Melih Bulu’nun yerine yine bir gece yarısı atanan Naci İnci’yi protesto etmek için toplandı.

“Kayyum atamasını kabul etmiyoruz” diyen akademisyenler ve öğrenciler kayyum Naci İnci’ye karşı Kuzey Kampüs’ten Güney Kampüs’e yürüdüler. Akademisyenlerin yaptığı öğrencilerin de destek verdiği yürüyüşte, öğrencilerin yürümesi polisler tarafından engellenmeye çalışıldı. Ayrıca Güney Kampüsü önünde basın açıklaması yapmak isteyen öğrenciler polisler tarafından engellenmeye çalışılıyor.

‘NACİ İNCİ’NİN SONU MELİH BULU’YLA AYNI OLACAK’

Kayyum rektör Melih Bulu’nun yerine AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Naci İnci’ye karşı eylem kararı alan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Beben Kapısı’nda bir araya geldi.

Öğrenciler burada yaptıkları basın açıklamasında “Naci İnci’nin sonu Melih Bulu’yla aynı olacak” dedi.

8 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

Boğaziçi Üniversitesi’nde direnişin 232. gününde, Prof. Dr. Naci İnci’nin üniversite akademisyenlerinin yüzde 95 oranında veto etmesine rağmen Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle rektör atanması protesto edildi. AKP Sarıyer ilçe binası önünde protesto eylemi gerçekleştirmek isteyen 8 öğrenci gözaltına alındı.

Röportajlar, insan hikayeleri, belgeseller… Binlercesi YouTube kanalımızda.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Hakan

    Varsa hak illam ortaya çıkar her zaman doğrular kazanacak


HIZLI YORUM YAP

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.