fbpx
Katledilen Başak Cengiz’e ilişkin haberlere yayın yasağı getirildi
  • kpmedya
  • GÜNDEM
  • Katledilen Başak Cengiz’e ilişkin haberlere yayın yasağı getirildi

Katledilen Başak Cengiz’e ilişkin haberlere yayın yasağı getirildi

İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, Can Göktuğ Boz tarafından kesici aletle katledilen Başak Cengiz ile ilgili haberlere yayın yasağı getirdi.

ABONE OL
13 Kasım 2021 10:23
Katledilen Başak Cengiz’e ilişkin haberlere yayın yasağı getirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, Başak Cengiz’in katledilmesiyle ilgili eylemin toplumda infial oluşturabilecek nitelikte olduğunu belirterek, soruşturma sonuçlanana kadar yayınlanmasını yasakladı.

SORUŞTURMA DOSYASI KAPSAMINDAKİ HER TÜRLÜ HABER YASAKLANDI

Mahkemenin kararında şu ifadeler yer aldı:

“T.C. İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan 11/11:2021 tarihli ve 2021/6780 D. İş sayılı karar ile Başak Cengiz’in kılıçla öldürüldüğü olayla ilgili olarak, eylemin toplumda infial oluşturabilecek nitelikte olması nedeniyle, kamu düzenin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla soruşturma tamamlanıncaya kadar, soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel, sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri vb. yayınlanamayacağına dair yayın yasağı getirilmiştir.”

Röportajlar, insan hikayeleri, belgeseller… Binlercesi YouTube kanalımızda.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.