fbpx
beyaz habar ajansı

beyaz habar ajansı

26 Ocak 2022 Çarşamba

Yeni Mahalle’de Sömestir Coşkusu

Yeni Mahalle’de Sömestir Coşkusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aliağa Belediyesi’nin Sömestir Etkinlikleri Çocuklara Eğlenceli Saatler Yaşatıyor

 Aliağa Belediyesi’nin sömestir etkinlikleri kapsamında Yeni Mahalle’de gerçekleştirilen müzikal tiyatro oyunu ve sihirbaz gösterileri çocuklara eğlenceli saatler yaşattı.

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın çocuklara karne hediyesi olarak hazırlanan sömestir etkinlikleri kentin farklı noktalarında düzenlenen gösterilerle sürüyor. Öğrencilerin karnelerini almalarıyla birlikte 21 Ocak Cuma günü Aliağa Gençlik Merkezi’nde başlayan ücretsiz sinema şöleni tüm hızıyla devam ederken bir yandan da her gün farklı bir noktada organize edilen sahne gösterileri çocuklara kültür sanatla iç içe verimli bir yarıyıl tatili yaşatıyor.

 

Sömestir etkinlikleri kapsamına Yeni Mahalle Düğün Salonu’nda sahnelenen ‘Aladdin'in Sihirli Lambası’ isimli müzikal oyun çocuklara tiyatro keyfi sunarken sihirbaz gösterileri etkinliğe renk kattı.

 

GÖSTERİLER TÜPRAŞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NDE DEVAM EDECEK

Çocuklara eğlenceli anlar yaşatan tiyatro ve sihirbaz gösterimleri Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde 27 Ocak Perşembe günü ‘Troller’, 28 Ocak Cuma günü ise ‘Şirinler Gargamele Karşı’ isimli oyunlarla devam edecek. Tüm oyunlar 11.00 – 14.00 ve 16.00 seanslarında küçük izleyicisinin karşında olacak.  

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını Oku

Drone İle Görüntülenen Dağ Keçilerine Yiyecek Bırakıldı

Drone İle Görüntülenen Dağ Keçilerine Yiyecek Bırakıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri’nin Yahyalı İlçesi sınırları içerisinde yer alan Aladağlar Milli Parkı’nda yaşamlarını sürdüren dağ keçileri yiyecek bulmak için Aladağlar eteklerine indi.

Bölgedeki sert kış koşulları nedeniyle yaban hayatına yem bırakmak için çalışmalar yapan belediye görevlilerini fark eden dağ keçileri sarp kayalıklara sürü halinde tırmandı.

Yapılan yemleme çalışmalarını takip eden Belediye Basın Yayın görevlileri tarafından drone ile görüntülenen dağ keçilerine görevliler tarafından yiyecek bırakıldı.

Dağ keçilerinin dağ eteklerine indiği haberini alan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Doğa Koruma ve Milli Parklar, Av Koruma ve Jandarma ekipleri birlikte ertesi gün bölgeye giderek olumsuz hava koşullarına rağmen yemleme çalışması yaptılar

Çalışmalar sırasında açıklamalarda bulunan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk; “Bugünlerde yaban hayatının çok ihtiyaç duyduğu yiyecek sıkıntısını gidermek için buradayız. Burada yemleme çalışmalarına takılan kurumlarımızın yetkililerine teşekkür ediyorum. Biz yaban hayvanlarını korumak kollamak zorundayız. Buradaki yaşayan yaban hayvanlarının arasında dağ keçileri ve geyiklerde bulunuyor. Dün drone ile onları tespit ettik. Bugünde onlar için tüm yaban hayvanları için doğaya yem bıraktık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Her zaman dediğim gibi bu ilçenin her mevsimi bir başka güzel. Tüm doğaseverlerimizi buraya bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını Oku

Kpop hakkında 2021’de 7,8 milyar tweet atıldı, Türkiye ilk 15 Kpop ülkesi arasında

Kpop hakkında 2021’de 7,8 milyar tweet atıldı, Türkiye ilk 15 Kpop ülkesi arasında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Twitter'ın analizi, K-pop hakkında en çok Tweet atan 20 ülkeyi, en çok K-pop hayranı olan İlk 20 ülkeyi ve ayrıca yükselen K-pop sanatçılarını bizlere sunuyor. Rakamlar Türkiye’de de K-pop çılgınlığının günden güne büyüdüğünü ve bu çılgınlığın Twitter’a da yansıdığını kanıtlar nitelikte.
 

2021'de 7,8 milyar küresel çapta atılan tweet ile Kore popu, 2020'deki 6,7 milyar Tweetlik rekorunu kırarak gücünü Twitter’da bir kez daha gösterdi. Küresel tweet sayılarında 16'lık kayda değer bir artış kaydeden #KpopTwitter sohbetleri 2021'de daha çeşitli ve canlı hale geldi.

2021, Twitter'da hayranlarıyla güçlü bağlar kuran ENHYPEN, Stray Kids, aespa ve ITZY gibi genç sanatçılar için heyecan verici bir yıldı. Peru, Kolombiya, Singapur ve Ekvador'un 2021'de en fazla K-pop hayranına sahip ilk 20 ülkesinde yer aldığını, birçok ülkede hayranların büyüdüğünü gördük. Ayrıca, müziğin ötesinde Kore kültürüne artan ilgi sonucunda oluşan popülarite ile sohbetler genişledi.

Türkiye Kpop hakkında en çok tweet atan 14. ülke

Twitter'ın analizi, K-pop hakkında en çok Tweet atan 20 ülkeyi, en çok K-pop hayranı olan İlk 20 ülkeyi ve ayrıca yükselen K-pop sanatçılarını bizlere sunuyor. Rakamlar Türkiye’de de K-pop çılgınlığının günden güne büyüdüğünü ve bu çılgınlığın Twitter’a da yansıdığını kanıtlar nitelikte. Türkiye, K-pop hakkında en çok tweetleyen ilk 20 ülke arasında yer alırken, Türkiye’de en çok konuşulan K-pop grubu ise BT olduğunu görüyoruz. BTS’yi EXO ve Stray Kids takip ediyor. 

 K-pop hakkında en çok tweetleyen 20 ülke

1. Endonezya

2. Filipinler

3. Güney Kore

4. Tayland

5. ABD

6. Meksika

7. Malezya

8. Brezilya

9. Hindistan

10. Japonya

11. Peru

12. Arjantin

13. Vietnam

14. Türkiye

15. Şili

16. Kolombiya

17. Singapur

18. Fransa

19. Ekvator

20. Kanada

Tutkulu ve aktif hayranlarından oluşan bir toplulukla Endonezya, art arda ikinci yıl en çok sayıda K-pop Tweeti için listenin başında yer alıyor. Çılgın K-pop hayranlarıyla listede Türkiye'yi 11'de görebiliriz.

 

En çok K-pop fanına sahip 20 ülke

1. Endonezya

2. Japonya

3. Filipinler

4. Güney Kore

5. ABD

6. Tayland

7. Brezilya

8. Meksika

9. Hindistan

10. Malezya

11. Türkiye

12. Arjantin

13. Vietnam

14. Peru

15. Kolombiya

16. şili

17. Kanada

18. Fransa

19. Singapur

20. Ekvator

BTS: Tabii globalde ve Türkiye’de yine zirvede

Geleneksel olarak, dünya çapında K-pop sanatçıları hakkında en çok tweet atılanlara baktığımızda BTS zirvede. NCT ve ENHYPEN bu listenin yükselen yıldızları. Türkiye’de de durum değişik değil, BTS yine en tepede.

Türkiye’de En Çok Tweet Atılan K-pop Yıldızları 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını Oku

Büyükşehir’den TIR şoförlerine kumanya

Büyükşehir’den TIR şoförlerine kumanya
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir, olumsuz hava koşulları nedeniyle Kuzey Marmara Otoyolu’nun İzmit turnikelerinde bekleyen TIR şoförlerine kumanya dağıttı

 

Büyükşehir’den TIR şoförlerine kumanya

 

Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada İzmit Kuzey Marmara Otoyolu’nda İstanbul’a gidişler durdurulmuştu. Farklı illerden İstanbul’a ve Trakya’ya gitmek için yola çıkan TIR şoförleri, Kuzey Marmara Otoyolu’nda bekletildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şoförlere Antikkapı tarafından hazırlanan kumanyaları dağıttı.

 

KUMANYALARI ANTİKKAPI HAZIRLADI

Bekledikleri turnikelerde alışveriş yapabilecekleri bir imkan bulunmayan turnikelerde bekleyen TIR şoförlerinin yardımına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi koştu. Ekipler, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın talimatıyla soğukta beklemek zorunda kalan şoförler için hazırladıkları, içlerinde sandviç, tatlı, meyve ve içeceğin bulunduğu kumanyaları dağıttı. Şoförler için Antikkapı A.Ş. tarafından 100 adet kumanya hazırlandı ve dağıtıldı.

 

“BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR EDERİZ”

Büyükşehir’in ekiplerini karşılarında bulan ve Antikkapı personeli tarafından dağıtılan kumanyaları alan şoförler, ekiplere teşekkür etti. Konya’dan yola çıkan Ramazan Büyükcan, memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bize gönderdiği yardım paketlerini aldık. Devletimiz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şoför arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını gideriyor. Onlar sayesinde bir sıkıntı yaşamadık. Çok teşekkür ederiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını Oku

Kandıra’da kar mesaisi 7/24 esasına göre devam ediyor

Kandıra’da kar mesaisi 7/24 esasına göre devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kandıra Belediyesi karla mücadele kapsamında gece gündüz demeden aralıksız olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Kar yağışının etkisini göstermesiyle beraber teyakkuz halinde bulunan Kandıra Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilçenin dört bir tarafında devam eden kar temizleme ve yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar yağışının ulaşımda aksaklıklara neden olmaması için tüm ekip ve ekipmanları ile sahaya inen Kandıra Belediyesi karla mücadele ekipleri, merkez ve çevre mahallelerde ana yollar başta olmak üzere, yaya trafiğinin yoğun olduğu kaldırımlar, kamu kurum ve kuruluşlarının çevreleri, Kandıra çarşısı, meydan, otobüs duraklarında tuzlama ve kar küreme çalışmalarına ağırlık verdi.

24 SAAT TEYAKKUZ HALİNDE OLDUK

Kar yağışının devam etmesi sonrası 24 saat teyakkuz haline geçen belediye ekipleri, sorun yaşanmaması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sahada olan tüm ekip çalışmalarını gece gündüz takip eden Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için tüm imkanların seferber edildiğini, Fen İşleri ile Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından bu amaçla geceli gündüzlü hummalı bir çalışma gerçekleştirildiğini ve önemli bir sorun yaşanmadığını söyledi.

KAR KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ SÜRDÜ

Kandıra Belediyesi bünyesinde oluşturulan karla mücadele ekiplerinin karın başlaması ile birlikte sahaya indiklerini ifade eden Başkan Turan, ‘’ Kar alarmının ardından kapanan yolların açılması ile araç ve yaya trafiğindeki sıkıntıların giderilmesi için ilçemizin her noktasında kar küreme ve tuzlama çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. Rabbimizin nimeti, kar bereketinden hemşehrilerimizin mağdur olmadan faydalanması için 7/24 mesai yaptık. Bu çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Kocaeli Büyükşehir Belediyemize, Karayolları ekiplerimize, muhtarlarımıza ve özellikle fedakarca çalışan tüm personelime teşekkür ediyorum ‘’ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını Oku

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.