fbpx
beyaz habar ajansı

beyaz habar ajansı

17 Eylül 2021 Cuma

Yaşar Aydın’a Samsun’da yoğun ilgi

Yaşar Aydın’a Samsun’da yoğun ilgi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Yurt gezilerine aralıksız devam eden Onur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın, Karadeniz programı kapsamında Samsun’a gitti. 
Onur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın, burada yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. 
Karadeniz programı kapsamında Samsun’da Onur İttifakı'na katılımlar için düzenlenen törene katılan Yaşar Aydın’a ilgi son derece fazlaydı. 
Onur İttifakı’na; AK Parti, İYİ Parti, MHP ve CHP’den katılım olması dikkat çekti. Her geçen gün halkın yoğun ilgisini çeken Onur İttifakı, hem iktidar partisine hem de muhalefet partilerine mensup kişilerin katılması Yaşar Aydın’ın başarısı olarak yorumlanıyor. 
 
CUMHURBAŞKANLIĞININ EN GÜÇLÜ İSMİ YAŞAR AYDIN
 
Siyasi kulislerde de Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın, mevcut iktidar ve muhalefette istediğini bulamayan kararsız ve arayış içindeki seçmenin tercihi haline geliyor. Her geçen gün halkın daha fazla teveccühünü kazanan Yaşar Aydın’ın, Cumhurbaşkanlığı yarışının en güçlü adayı olduğu siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı. 
Gittiği her yerde coşkuyla karşılanan ve halkın bağrına bastığı Yaşar Aydın, Samsun’da ‘Cumhurbaşkanı Aydın’ sloganlarıyla karşılandı. 
Samsun’da yoğun ilgi gören Yaşar Aydın ise, kendisine gösterilen coşkulu desteği karşılıksız bırakmayacak, yurt gezilerine aralıksız devam edeceklerini ve ülkede sıkmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacaklarının sözünü verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını Oku

GeForce NOW’da Fortnite’ın 8. Sezonu da Dahil Olmak Üzere 100’e Yakın Ücretsiz Oyuna Erişilebiliyor

GeForce NOW’da Fortnite’ın 8. Sezonu da Dahil Olmak Üzere 100’e Yakın Ücretsiz Oyuna Erişilebiliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GeForce NOW; 90'dan fazla ücretsiz oyun, ücretsiz hafta sonları için destek ve Epic Games Store’da haftanın ücretsiz oyunları da dahil olmak üzere her hafta harika oyunlar sunuyor.

 

GeForce NOW üyeleri, yeni bir savaş bileti (battle pass) ve oyun bölümü içeren Fortnite’ın 8. Sezon sürümünün yanı sıra bu haftanın ücretsiz Epic Games Store oyunu olan Speed Brawl'ı 16-23 Eylül tarihleri arasında ücretsiz olarak sunuyor.

 

Ayrıca bu hafta GeForce NOW kütüphanesine 5 tanesi dünyayla aynı anda olmak üzere 10 yeni oyun ekleniyor. Öne çıkan yeni oyunlar arasında simülasyon strateji oyunu Honey, I Joined a Cult, önde gelen off-road simülasyon oyunu WRC 9 FIA World Rally Championship ve kıyamet sonrası aksiyon oyunu Hard Truck Apocalypse / Ex Machina yer alıyor.

 

Bu hafta GeForce NOW kütüphanesine katılan oyunların tam listesi:

Honey, I Joined a Cult (14 Eylül’de dünyayla aynı anda Steam’de)
Eastward (16 Eylül’de dünyayla aynı anda Steam’de)
WRC 9 FIA World Rally Championship (16 Eylül’de dünyayla aynı anda Steam’de)
Gamedec (16 Eylül’de dünyayla aynı anda Steam ve Epic Games Store’da)
Speed Brawl (16 Eylül’de Epic Games Store’da ücretsiz)
Aragami 2 (17 Eylül’de dünyayla aynı anda Steam’de)
Aragami (Steam)
Assassin’s Creed III (Ubisoft Connect)
PULSAR: Lost Colony (Steam)
Verdun (Steam ve Epic Games Store)

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını Oku

Diego Lugano beIN Sports’un konuğu oluyor

Diego Lugano  beIN Sports’un konuğu oluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de sporun adresi beIN SPORTS, gündem yaratan özel röportajlarına bir yenisini daha ekliyor. beIN SPORTS’a konuk olan Fenerbahçe’nin unutulmaz yıldızlarından Diego Lugano özel röportajı, 17 Eylül Cuma 20.30’da beIN SPORTS Haber’de. 

 

Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden Diego Lugano, beIN SPORTS Haber’e konuk oldu. Fenerbahçe formasıyla Süper Lig’de büyük başarılara imza atan Urugaylı futbolcu birçok konuda açıklamalarda bulundu. Lugano vatandaşları Diego Rossi ve Fernando Muslera’yla ilgili düşüncelerinden Türkiye’deki futbol atmosferine,  Fenerbahçe günlerinden futbol kariyerine kadar birçok konuda düşüncelerini paylaştı. 

 

Kaan Bora sordu, Uruguaylı yıldız cevapladı. Diego Lugano özel röportajı 17 Eylül Cuma 20.30’da beIN SPORTS Haber’de.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını Oku

DEÜ’nün araştırması aşının önemini ortaya koydu

DEÜ’nün araştırması aşının önemini ortaya koydu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) 548 sağlık çalışanı üzerinde yaptığı çalışmada, iki doz CoronaVac aşısı sonrası, üçüncü doz BioNTech veya CoronaVac aşısı yaptıranların yüzde 100’ünün antikor düzeylerinin arttığı tespit edildi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, aşı olmanın toplumsal bir görev olduğunu ifade ederek, “Mutlaka aşınızı olun” çağrısı yaptı.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı, Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı tarafından mart ayında başlatılan iki doz CoronaVac, üçüncü doz BioNTech veya CoronaVac aşısı sonrası antikor sonuçları çalışması, Covid-19’la mücadelede aşının önemini bir kez daha ortaya koydu. DEÜ’de 3 bin 538 sağlık çalışanı arasından seçilen 548 kişiyle yapılan araştırmada, iki doz CoronaVac ve üçüncü doz BioNTech veya CoronaVac aşısı olanların yüzde 100’nün antikor düzeylerinin arttığı tespit edildi. Üçüncü doz aşısını CoronaVac olarak yaptıranlarda antikor düzeyinin 7,5 kat; BioNTech yaptıranlarda ise 106 kat arttığı belirtildi. Araştırmaya katılan DEÜ sağlık çalışanları arasında üçüncü doz aşısını olan 293 kişiden sadece 1’inde hastalık geliştiği ortaya çıktı.

 

REKTÖR HOTAR ARAŞTIRMAYI PAYLAŞTI

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, iki yıldır dünyayı etkisi alan Covid-19 pandemisi nedeniyle DEÜ’lü bilim insanlarının çok önemli çalışmalar yaptığını ifade ederek, “Küresel pandeminin başladığı ilk günlerden itibaren hastane ekibimiz, Rektörlük üst yönetimimiz ve tüm mensuplarımızla çok hızlı aksiyon aldık. Birimlerimizdeki iş akışını maske, mesafe ve hijyen koşullarına uygun hale getirdik. Covid-19’la mücadelede kullanılan ekipmanları kendimiz ürettik, ihtiyaç duyan diğer kamu kurumları ile de paylaştık. Covid-19 Tanı Merkezi Laboratuvarı’nı kurduk, Covid-19 İzleme Merkezi’ni açtık. Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı, Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı tarafından Covid-19 İzleme Merkezimizde yapılan çalışmayla üçüncü doz aşı sonrası oluşan tabloyu ortaya koyduk. Mart 2021’de başlayan çalışmamızın ilk bölümünde iki doz CoronaVac aşısı olan 548 DEÜ’lü sağlık çalışanının yüzde 98,7’sinde antikor geliştiği, 4 ay sonraki ölçümlerde yüzde 89,6’sında antikorun hala yeterli düzeyde olduğu saptanmıştı. Şimdi ise iki doz CoronaVac aşısı sonrası, üçüncü doz BioNTech veya CoronaVac aşısı olan sağlık çalışanlarının yüzde 100’ünde antikor düzeyinin arttığı ve yeterli düzeyde olduğu tespit edildi. Üçüncü doz aşısını CoronaVac yaptıranlarda antikor düzeyinin 7,5 kat; BioNTech olarak yaptıranlarda ise 106 kat arttığı ortaya çıktı. Üçüncü doz aşısını olan 293 kişiden sadece 1 kişide hastalık geliştiği saptandı” diye konuştu.

DEÜ’nün elde ettiği verilere göre üç aşının yeterli olduğunun görüldüğünü ancak Aralık ayında yapacakları çalışmayla dördüncü aşıya ihtiyaç olup olmadığını ortaya koyacaklarını ifade eden Rektör Hotar, “Bir çalışmamız daha olacak, yakın zamanda Covid-19 geçirmiş kişilerde görülen yan etkileri, hastalık sonrası süreçte yaşadıklarını da sizlere paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

AŞI OLMAK HERKESİ KORUR

Ortaya koyulan bilimsel verilerin önemine değinen Rektör Hotar, “Aşı, çok bilinmezliklerle gelişmiş bu hastalığa karşı bulunabilen en etkili yöntem. Dolayısıyla hem kendimizi korumak hem de bir başkasına zarar vermemek adına gereken önemi göstermemiz gerekiyor. Sadece bizim üniversitemize 70 bin öğrenci gelecek. Öğrencilerimizin aşılı olması, kendilerini, arkadaşlarını, idari personeli, akademisyenleri riske atmamak adına çok önemli. Aynı şekilde, idari personelimizin, hocalarımızın aşı yaptırmış olması büyük önem arz ediyor. Bilimsel verilerin ışığında aşımızı bir şekilde yaptırmak durumundayız” dedi. Kanunen bir zorlama olmadığını ancak aşı olmamayı gerektirecek bir durumun da bulunmadığını belirten Rektör Hotar, “Kişiler kendi özgürlük alanında böyle bir hakka sahip olsalar bile toplum sağlığını ilgilendiren böyle bir durumda hassasiyet gösterilmesi gerekir” açıklamasında bulundu. Üniversite bünyesinde gerekli tüm önlemleri aldıklarını dile getiren Rektör Hotar, aşı yaptıranların sayısının artmasıyla normalleşme takviminin hızlanacağını söyledi.

 

TÜRKİYE’DE İLK KEZ AÇIKLANDI

DEÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Bülent Kılıç ise dünyada ve Türkiye’de ilk kez iki doz inaktif aşıdan sonra bir doz mRNA aşısı olanlarla ilgili bir araştırma sonucunun açıklandığını belirterek, “Kamuoyunda şöyle bir algı vardı, ‘iki doz CoronaVac aşısının hiçbir etkisi yok, herkesin yeniden iki doz BioNTech aşısı olması gerekiyor’ deniyordu. Bu görüşün doğru olmadığı ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü de aşı sonrası yoğun bakımlarda ciddi bir düşüş olduğunu ifade etti.

 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını Oku

Okan Bayülgen Dayı Şov’a konuk oluyor

Okan Bayülgen Dayı Şov’a konuk oluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yepyeni talk show programıyla izleyiciden tam not alan “Dayı”, bu hafta şov dünyasının duayeni Okan Bayülgen’i konuk edecek! Dayı Şov’da izleyiciler, Instagram veya Twitter’da @dayisovgain hesabını etiketleyerek Bayülgen’e ve Dayı’ya istedikleri soruları sorarak, eğlenceye bizzat dahil olacak. Dayı Şov, ikinci bölümüyle 17 Eylül Cuma günü saat 23.00’de canlı yayınla GAİN’de!

 

Geçtiğimiz hafta başlayan şov programında ilk olarak Gupse Özay’ı konuk eden Dayı, bu alemdeki iddiasını sürdürmeye kararlı. Radyodan televizyona şov dünyasının kitabını yazmış olan usta oyuncu Okan Bayülgen, Dayı Şov’un bu haftaki konuğu olacak. Talk show’un inceliklerini, meslek sırlarını, bu işten nasıl ekmek yeneceğini Dayı’ya anlatacak. 

 

Talk show dünyasına Dayı güncellemesi

Eskiden talk show’larda izleyiciler telefonla bağlanarak sorularını sorarlardı. Şimdi devir değişti! Artık tüm Dayı Şov izleyicileri sorularını sosyal medya üzerinden Dayı’ya ve tabii Okan Bayülgen’e iletebilecekler. Bunun için Instagram veya Twitter’da kişisel hesabından @dayisovgain hesabını etiketleyerek sorusunu yazmak veya video çekip göndermek yeterli olacak.

 

GAİN’in ilk canlı talkshow programı olma özelliğini taşıyan “Dayı Şov”da, Nazmi Sinan Mıhçı’nın yetişkinlere yönelik olarak hazırladığı Kukla Kabare’nin sevilen karakteri “Dayı”, her hafta sürpriz konuklarını ağırlıyor. Kendine has dili ve mizahıyla alıştığımız talkshow’lardan çok farklı olan bu programda, Dayı’nın konuklarla oynadığı oyunlar, yarışmalar ve yayın aralarındaki skeçler izleyiciyi mizah ve eğlenceye doyuruyor. Pandemi sürecinde içerik üretmeye başlayan müzisyenlerden oluşan Pandami Music grubu ise keyifli parçalarıyla programa renk katıyor. “Dayı Şov” her Cuma saat 23.00’te canlı yayınla GAİN’de!

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Devamını Oku

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.